Rady pro Vás

Jak prodat zemědělskou půdu nebo lesy?

Pokud jste běžný vlastník s výměrou do 10 hektarů půdy, navrhujeme zde uvedený postup. Pokud máte výměru vyšší než 10 hektarů, doporučujeme kontaktovat nás. V tomto případě je potřeba pozemky jak inzerovat v ČR i v zahraničí, tak i nabízet různým speciálním zájemcům, jako jsou církve, zahraniční investoři, fondy a velké zemědělské skupiny, a v druhém kole profesionálně vyjednávat cenu mezi různými zájemci. Tuto službu samozřejmě nabízíme každému.

1. krok:

Zveřejněte inzerci zdarma na našem webu zde. Cenu můžete nastavit dle naší cenové mapy s tím, že pro inzerci jí navýšíte např. o 25% a do textu inzerátu napíšete „Cena k jednání – prodej nejvyšší nabídce“. Není dobré začínat zcela přemrštěnou cenou, pozdější snížení ceny může vyvolat dojem, že nemovitost je nekvalitní.

Pokud si chcete být jisti nastavením správné ceny, kontaktujte nás.

2. krok:

Nebojte se oslovit různé subjekty, které vás oslovily dopisovou nabídkou (mimo jiné můžete zkusit ty zmíněné v sekci „Přehled subjektů na trhu“) a požádejte je, aby e-mailem předložily nabídku. Sdělte jim, že pořádáte výběrové řízení a jejich nabídka bude porovnána s ostatními nabídkami. Čím více nabídek získáte, tím lépe.

Subjekty, které nabídly do 10 Kč/m2, není potřeba oslovovat, nicméně pokud chcete mít jistotu, zeptejte se jich na nabídku též. Nečekejte však žádné zásadní zvýšení ceny nabízené v dopise, neboť se zřejmě jedná o překupníky.

3. krok:

Vyberte si nejlepší nabídku a požádejte vítěze, aby předložil návrh kupní smlouvy.

3. krok - pokročilejší varianta:

Nic nezkazíte, pokud nejvyšší cenu navýšíte o 10% a požádáte opět všechny zájemce (kromě velmi nízkých nabídek), že tato cena je konečná a kdo na ní dříve přistoupí, vyhraje.

Na celý proces si ponechte nejméně 2 měsíce. Vždy však platí, že čím více času si na prodej vynahradíte, tím lépe. Za optimum lze považovat alespoň 6 měsíců.

Pro prodávající, kteří si již vyhledali zájemce a mají obavy o bezpečnost transakce, nabízíme kompletní zpracování kupní smlouvy, úschovu kupní ceny, vyřízení na katastru nemovitostí a vyřízení daňového přiznání za paušální cenu 9.000,- Kč.

Portrét
Chcete pomoci s prodejem?

Zavolejte nám:

773 802 872